Podlewanie to najbardziej podstawowa i najczęściej wykonywana czynność pielęgnacyjna w ogrodzie. Niestety, im większy ogród, tym więcej czasu i wysiłku od nas wymaga. Problem rozwiązać może automatyczny system nawadniania.
Dlaczego warto zdecydować się na system automatycznego nawadniania w ogrodzie?
System automatycznego nawadniania zamontowany w ogrodzie pozwala nam oszczędzać czas, wodę i środki. Zalety z jego stosowania są niebagatelne, a oszczędności widoczne gołym okiem. W dzisiejszym artykule opowiemy o zaletach automatycznego nawadniania trawników, ogrodów i trawiastych przestrzeni służących rekreacji.
Zalety automatycznego nawadniania ogrodów
Nawadnianie automatyczne daje szansę na generowanie nawet 50-procentowych oszczędności w zakresie zużycia wody. Jest to zatem rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Jego największą zaletą jest jednak to, że nie wymaga od właścicieli ogrodu praktycznie żadnej uwagi. System działa bezobsługowo i samodzielnie po odpowiednim skonfigurowaniu go przez firmę, która go zakłada. Pozwala też wykorzystać wodę z własnej studni lub deszczówkę.
Jakie możliwości daje automatyczne nawadnianie?
Nawadnianie automatyczne pozwala nam kompleksowo zadbać o swoje ogrody. Łódzkie to miejsce, na którego terenie działa firma Cornus&Sekka, która zajmuje się między innymi montowaniem automatycznego nawadniania. System można wyposażyć w czasomierz, który będzie uruchamiał podlewanie o starannie dobranych porach np. w nocy.
Dzięki temu znacznie mniej wody odparuje, rośliny będą zdrowe, a nam uda się zaoszczędzić jeszcze więcej wody. Co więcej, nie trudno dobrać do sterownika specjalne czujniki, monitorujące ilość opadów oraz poziom nawodnienia gleby. Pozwoli to dopasować wilgotność i podlewanie do potrzeb roślin.
Na co zwrócić uwagę, planując system nawadniania?
Planując system nawadniania, trzeba wiedzieć, jak planowo ma wyglądać rozkład ogrodu i dobrać odpowiednie rodzaje zraszaczy. Warto wziąć pod uwagę to, że ich montaż nie może utrudniać wykonywania innych prac ogrodowych jak np. koszenie. O to, żeby system był jak najbardziej komfortowy w codziennym użytkowaniu, zatroszczą się specjaliści, którzy wykonają indywidualny projekt systemu na zamówienie.