
Wynajem aut osobowych to bardzo popularna usługa. Co z samochodami dostawczymi? Jak się okazuje, i w tym przypadku zakup albo leasing nie są jedyną dostępną opcją. Na czym dokładnie taki wynajem polega?
Kto może wynająć samochód dostawczy?
Z aut dostawczych korzystają głównie firmy, ale i prywatnym osobom taki samochód też jest czasem potrzebny, na przykład podczas przeprowadzki albo robienia dużego remontu mieszkania. Dlatego właśnie wynajem aut dostawczych dostępny jest dla wszystkich, a zasady są z grubsza takie same jak przy wynajmowaniu osobówki. Gdzie szukać takich ofert? Czasami wynajem jest możliwy od osób prywatnych, zdecydowanie częściej jednak udostępnianiem samochodów dostawczych zajmują się specjalne firmy – ich atutem jest duża flota różnych modeli oraz możliwość zarezerwowania pojazdu w dogodnym dla klienta terminie.
Na jak długo można wynająć auto dostawcze?
Zasady określające wynajem samochodów dostawczych precyzuje umowa. W tym dokumencie są zresztą także inne zapisy, dotyczące opłat, sposobu eksploatacji pojazdu, naprawy ewentualnych uszkodzeń, przekroczenia terminu. Zawsze należy się dokładnie zapoznać z treścią podpisywanej umowy, tak by na koniec nie okazało się, że za usługę w rzeczywistości naliczono wyższą kwotę niż to się klientowi początkowo wydawało.
Wynajem dostawczaka na minuty – co to takiego?
Bardzo ciekawą opcją jest wynajęcie samochodu dostawczego na minuty. Jest to związane z branżą carsharingową, czyli inaczej mówiąc – współdzieleniem pojazdów. Z jednego samochodu tego samego dnia może korzystać wiele osób, a to przekłada się na niższe koszty wynajęcia, do tego jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ponieważ zmniejsza się ruch samochodowy i tym samym ilość spalin. Wynajęcie auta na minuty jest możliwe dzięki aplikacji PANEK CarSharing. Wystarczy aplikację ściągnąć na smartfona i założyć konto użytkownika – formuła zakłada brak pisemnych umów. Na koncie użytkownika musi być jednak określona kwota pieniędzy, która zostanie ściągnięta po zamówieniu usługi.